W dniu 15 września 2018 r. podczas wydarzenia plenerowego "Dożynki Powiatowe” w Polanowie (gmina Polanów), zorganizowano stoisko rekrutacyjne w ramach projektu "Wiem, Badam się, Zapobiegam” - badania dla mieszkańców powiatu koszalińskiego w kierunku wykrywania raka jelita grubego. Stoisko – „biały namiot” cieszyło się dużym zainteresowaniem. Kilkanaście osób po rozmowie ze spec.ds.chorób nowotworowych, zostało zaproszonych do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktyki raka jelita grubego. Z oferty - bezpłatnych porad wykwalifikowanego dietetyka, skorzystało bardzo wielu mieszkańców.

Wydarzenie odbyło się w godzinach 12:00-22:00. Organizatorzy wydarzenia zapewnili ciekawy program, nie zabrakło atrakcji dla wszystkich grup wiekowych, w tym tradycyjnego ceremoniału dożynkowego, smacznego poczęstunku na stoiskach handlowych i gastronomicznych, wystawy rękodzielników, programu artystycznego oraz konkursów z nagrodami.

Kolejne stoisko rekrutacyjne zaplanowano 22 września 2018 (sobota) od godz.16:00 w m.Świeszyno z okazji „Dnia Ziemniaka” na placu przy MCK E-Eureka w Świeszynie. Serdecznie zapraszamy!
Polanów1 Polanów2

Polanów1  Polanów2

Polanów4  Polanów5

 

 

8 września 2018 r. (w godz. 12:00-19:00), podczas wydarzenia plenerowego "Dożynki gminne” w  Biesiekierzu (gm. Biesiekierz) Powiat Koszaliński zapraszał do stoiska rekrutacyjnego, w ramach realizowanego projektu "Wiem, Badam się, Zapobiegam” - badania dla mieszkańców powiatu koszalińskiego w kierunku wykrywania raka jelita grubego. W "białym namiocie" mieszkańcy chętnie zapoznawali się z ofetą realizowanych przez Specjalistyczny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej MSWiA w Koszalinie badań kolonoskopii.
Kilkanaście osób po rozmowie ze spec.ds.chorób nowotworowych, zostało zaproszonych do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktyki raka jelita grubego. Z oferty stoiska - bezpłatnych porad wykwalifikowanego dietetyka, uczestnicy dożynek korzystali bardzo chętnie, częstując sie przy tym świeżymi owocami, zdrowymi napojami i zapoznając się z materiałai promocyjnymi projektu. Organizatorzy wydarzenia zapewnili ciekawy program, aby nie zabrakło atrakcji dla wszystkich grup wiekowych, w tym tradycyjnego ceremoniału dożynkowego, smacznego poczęstunku na stoiskach handlowych i gastronomicznych, wystawy rękodzielników, programu artystycznego oraz konkursów z nagrodami.
Kolejne stoisko rekrutacyjne zaplanowano w najbliższą sobotę 15 września w gminie Polanów z okazji „Dożynek powiatowych” nad Zalewem Polanowskim.

biesiekierz1 biesiekierz3 biesiekierzaaa 


 biesiekierza biesiekierzaa 

 

białe namioty

 

W dniu 30 sierpnia 2018 r., w godzinach 10:00-15.00, podczas wydarzenia plenerowego pn. „Zakończenie Wakacji” w  Mścicach (gm. Będzino), zorganizowano stoisko rekrutacyjne w ramach projektu "Wiem, Badam się, Zapobiegam” - badania dla mieszkańców powiatu koszalińskiego w kierunku wykrywania raka jelita grubego. Nasz „biały namiot” cieszył się poraz kolejny dużym zainteresowaniem. Kilkanaście osób po rozmowie ze spec.ds.chorób nowotworowych, zostało zaproszonych do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktyki raka jelita grubego, wypełniło ankiety i oświadczenia. Z bezpłatnych porad wykwalifikowanego dietetyka, skorzystali lokalni mieszkańcy i turyści, uzyskując ciekawe informacje dot. składu i masy ciała.
Organizatorzy wydarzenia zapewnili ciekawy program, aby nie zabrakło atrakcji dla dzieci i młodzieży, smacznego poczęstunku i konkursów z nagrodami.
Kolejne stoisko rekrutacyjne zaplanowaliśmy dla Państwa na 8 września (sobota) w gm. Biesiekierz podczas „Dożynek gminnych” na stadionie gminnym.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach!


mcice1 mscice2 mscice3

 

 

 

W trybie przetargu nieograniczonego nr 8/2018 na dostawy pn.: "Zakup zestawu dwóch videokolonoskopów z osprzętowieniem dla Pracowni Endoskopii SP ZOZ MSWiA w Koszalinie”, zotał pod koniec czerwca 2018 r. zakupiony videokolonoskop na potrzeby realizacji bezpłatnych badań kolonoskopii dedykowanych mieszkańcom powiatu koszalińskiego.
Całkowity koszt sprzętu wyniósł 450 985,20 zł brutto, finansowanie 89,47% - środki wspólnotowe; 10,53% środki Budżetu Państwa.

Wykonawcą badań jest SP ZOZ MSWiA w Koszalinie.

video1  video2

 

Kalendarz

Wrzesień 2018
N P W Ś C Pt S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30